Poprzednie zajęcie

Zaprojektuj własne podkładki

Następne zajęcie
Prawidłowa dieta Prawidłowa dieta
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Przygotowania do posiłku bywają stresujące. Byłoby doskonale, gdyby Twoje dziecko mogło pomóc, nakrywając do stołu. To ćwiczenie w łatwy sposób pomoże mu zrozumieć, jak przygotować własne miejsce przy stole.

Zaprojektuj własne podkładki
Zaprojektuj własne podkładki

To świetny sposób na to, żeby zachęcić dzieci do pomocy przy posiłkach, jednocześnie ucząc je, jak samemu nakryć do stołu.

Potrzebne będą:
- czarny papier
- kilka markerów
- sztućce, talerz, szklanka i serwetka

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Zaprojektuj własne podkładki - krok 1

Krok 1: Znajdź trochę czarnego papieru i kilka markerów. Ułóż różne elementy zastawy na papierze, na przykład sztućce, szklankę, talerz i serwetkę. Porozmawiajcie o ich właściwych miejscach.

Zaprojektuj własne podkładki - krok 2

Krok 2: Czas wyciągnąć mazaki. Twoje dzieci mogą za ich pomocą odrysować kształt podstawy szklanki, krawędzi sztućców i talerzy w ich właściwych miejscach na czarnym papierze. Niech się postarają – tak, żeby Danonek był z nich dumny!

Zaprojektuj własne podkładki - krok 3

Krok 3: A teraz czas na odrobinę kreatywności! Ozdóbcie resztę papieru rysunkami ulubionych potraw lub kolorowymi wzorami – nawet imieniem dziecka lub rysunkiem Danonka. Może stworzycie podkładki dla całej rodziny? Wtedy wszyscy będą mogli jeść na ręcznie robionych matach.

Zaprojektuj własne podkładki - krok 4

Krok 4: Obiad gotowy! Razem postawcie prawdziwy talerz na papierze, a następnie nakryjcie do stołu, stawiając na miejscach sztućce, szklanki i całą resztę!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!