Poprzednie zajęcie

Zbuduj SegregoBota: Segregowanie odpadków

Następne zajęcie
Dbanie o przyrodę Dbanie o przyrodę
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Niech Twoje dzieci poznają recykling przez SegregoBota! Zobaczą jak domowe śmieci lub zbędne przedmioty mogą być użyte ponownie w kreatywny sposób. Dzieci będą mówić o recyklingu od małego i dowiedzą się co mogą zrobić, aby pomóc chronić środowisko. Nie zapomnij, aby mówić o recyklingu – i innych czynnościach związanych z ochroną środowiska - za każdym razem, kiedy porządkujesz zabawki dziecka!

Zbuduj SegregoBota: Segregowanie odpadków
Zbuduj SegregoBota: Segregowanie odpadków

Do tej zabawy potrzebujesz tylko:
- pudełka po płatkach śniadaniowych
- 2 małych butelek po wodzie
albo:
- odpadków takich jak papier, karton, plastik
oraz:
- nożyczek
- kleju
- kredek albo farb

Wszyscy kochają roboty, może więc zrobimy Segregobota? Można wykorzystać zużyte opakowania albo produkty pochodzące z recyklingu. Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Segregowanie odpadków - krok 1

Krok 1: Zastanów się, jak robot ma wyglądać. Kiedy już przyjdzie Ci do głowy pomysł, będziesz potrzebować materiałów. Pudełka po płatkach śniadaniowych świetnie nadają się na głowę i tułów robota. Plastikowe butelki to doskonałe ramiona, a z kubeczków po jogurtach można zrobić zgrabne stopy. Możesz też znaleźć produkty pochodzące z recyklingu: papier, karton, plastik.

Segregowanie odpadków - krok 2
Krok 2: Gdzie robot ma mieć ręce? Zaznacz to na pudełku po płatkach ołówkiem. Zrób w tym miejscu dziurkę i wytnij otwór o średnicy szyjki butelki (to zadanie dla dorosłego!). Wetknij w otwór butelki, żeby sterczały niczym ręce. Przyklej kubeczki po jogurtach do spodu pudełka jako stopy.

 

Segregowanie odpadków - krok 3
Krok 3: Udekoruj swojego Segregobota kolorowymi farbami. Nadaj mu fajne imię i poproś, żeby przypominał wszystkim o segregowaniu śmieci. Wkrótce będziecie ekspertami w recyklingu.

 

 

 

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!