Poprzednie zajęcie

Zbuduj zakamuflowany karmnik dla ptaków

Następne zajęcie
Dbanie o przyrodę Dbanie o przyrodę
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Dzieci mają naturalnie doskonały kontakt ze zwierzętami, Opieka nad ptakami może prowadzić do ciekawych rozmów o życiu, oraz tym, że jedzenie i picie jest niezbędne. Ptaszki, bobasy, kotki i dzieci - wszystkie potrzebują jedzenia i wody. Ćwiczenie stanowi również doskonałą możliwość do przedyskutowania zagadnień dotyczących ekologicznego stylu życia w nieco szerszym ujęciu.

Zbuduj zakamuflowany karmnik dla ptaków
Zbuduj zakamuflowany karmnik dla ptaków

Do tej zabawy potrzebujesz tylko:
- dwóch pustych, plastikowych butelek
- jednej pałeczki
- sznurka
- kleju
- nożyczek
- pokarmu dla ptaków
- wody

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

karmnik dla ptaków - krok 1

Krok 1: Zacznijcie wspólnie od przecięcia obydwu butelek na pół. Do karmnika będą Wam potrzebne tylko ich dolne połowy. Góry możecie zachować do jakiegoś innego celu.

karmnik dla ptaków - krok 2

Krok 2: Musicie zrobić małe dziurki po obu stronach poidełka, ok. 3–4 cm od górnej krawędzi. To trudne, więc dziecku przyda się Twoja pomoc. Kiedy dziurki będą gotowe, sprawdź, czy da się przez nie przełożyć bambusową pałeczkę.

karmnik dla ptaków - krok 3

Krok 3: Żeby karmnik lepiej komponował się z naturą, można ozdobić go, przyklejając na butelki mniejsze i większe liście. Ptaki na pewno docenią takie starania!

karmnik dla ptaków - krok 4

Krok 4: Kiedy klej wyschnie, przywiąż sznurek do obu końców pałeczki, pozostawiając tyle sznurka, żeby dało się powiesić karmnik. Upewnij się, że węzły są zawiązane mocno, inaczej karmnik spadnie! Jeden pojemnik napełnij wodą, a drugi karmą dla ptaków i powieś karmnik na drzewie. Teraz wystarczy poczekać na pierzastych przyjaciół. Wkrótce Wasz ogródek wypełni się rozćwierkanymi gośćmi! Nie zapomnij o prowadzeniu zeszytu, do którego wpisujesz wszystkie ptaki i zwierzęta, które odwiedzają Twoje podwórko. Można również zmieniać pożywienie w zależności od pory roku – najbliższy sklep sprzedający karmę dla zwierząt z pewnością udzieli Ci interesujących porad.

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!