Poprzednie zajęcie

Żegnaj, Misiu: Jak odzwyczaić się od maskotki

Następne zajęcie
Odpoczynek i sen Odpoczynek i sen
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Wszyscy wiemy, że pluszaki są dla maluchów symbolem bezpieczeństwa. Ale kiedy dzieci zbliżają się do wieku szkolnego, nadchodzi czas, aby pożegnać się z ulubionym misiem. Dziecko może zabierać ze sobą zdjęcie misia, aby się z tym oswoić. Zapewnij pluszakowi nieśmiertelność, wykonując jego specjalny portret. Innym użytecznym pomysłem może być pozostawienie misia z innymi śmiesznymi przedmiotami, kiedy maluch wychodzi do szkoły.

Żegnaj, Misiu: Jak odzwyczaić się od maskotki
Żegnaj, Misiu: Jak odzwyczaić się od maskotki

Potrzebujesz:
- białego kartonu
- aparatu i drukarki
- ramki
- kleju do papieru
- kredek
- naklejek

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Jak odzwyczaić się od maskotki - krok 1

Krok 1: Zacznij od uwiecznienia misia, żeby dzieci zawsze pamiętały o swoim wyjątkowym przyjacielu. Zróbcie jego zdjęcie. Wypróbujcie kilka różnych ustawień, aż spodoba Wam się efekt końcowy.

Jak odzwyczaić się od maskotki - krok 2

Krok 2: Wydrukujcie zdjęcie w dużym formacie, żeby miś był jak najlepiej widoczny. Dzieci będą chciały z misiem pogadać, więc musi go być dobrze widać z łóżka.

Jak odzwyczaić się od maskotki - krok 3

Krok 3: Wytnijcie misia ze zdjęcia zgodnie z jego konturami i przyklejcie na kolorowym kartonie. Teraz czas, by dzieci ozdobiły wyjątkową kartkę z misiem kolorowymi flamastrami, naklejkami, czym tylko będą chciały! Zapiszcie na dole kartki „Pa pa, Misiu”.

Jak odzwyczaić się od maskotki - krok 4

Krok 4: Oprawcie kartkę w ramkę i powieście w widocznym miejscu w pokoju dziecka lub włóżcie do jego szkolnej torby, aby dziecko mogło zawsze na nie spojrzeć. Wyjaśnij dziecku, że miś musi zostać w domu, ale dziecko dalej może zawsze w szkole spojrzeć na jego zdjęcie, kiedy tylko tego potrzebuje. Jeżeli pozostawisz misia w domu z ulubionymi książkami lub zabawkami dziecka, będzie miał mnóstwo do zrobienia, kiedy maluch jest w szkole. Pamiętaj, że miś wciąż będzie czekał na przytulenie go, kiedy tylko dziecko wróci do domu!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!