Poprzednie zajęcie

Stwórz teatrzyk kukiełkowy z Danonkiem

Następne zajęcie
Twórcze myślenie Twórcze myślenie
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  1 h
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Dzieci mają wrodzony talent aktorski, więc czemu nie spróbować tego świetnego ćwiczenia i zbudować z nimi teatru kukiełkowego? To doskonała zabawa dla całej rodziny i dobra okazja do odgrywania ról i rozwiązywania trudnych kwestii, które pojawiają się w domu!

Stwórz teatrzyk kukiełkowy z Danonkiem
Stwórz teatrzyk kukiełkowy z Danonkiem

Potrzebujesz:
- pudełka po butach
- nożyczek
- 2 kawałków kolorowego materiału
- kleju lub taśmy klejącej
- naklejek albo kolorowego papieru do dekoracji
- ołówka

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Krok 1: Na początku musisz wyciąć prostokątny otwór w dnie pudełka po butach – musisz poprosić kogoś dorosłego o pomoc, bo to niełatwe zadanie, zwłaszcza wykonanie pierwszego nacięcia. Wygodnie jest zacząć od narysowania ołówkiem prostokąta, żeby otwór był ładny i równy.

Krok 2: Dorośli, z drogi! Teraz dzieci biorą się za najfajniejszą część! Pomaluj pudełko na Twój ulubiony kolor, ozdób je naklejkami lub kolorowym papierem. Teraz, tak ładnie jak potrafisz, napisz u góry „Mój teatrzyk”.

Krok 3: Po obu stronach otworu przyklej kawałki kolorowej tkaniny, żeby Twój teatr miał kurtynę. Tylko pamiętaj, żeby przyklejać je od środka, a nie na zewnątrz pudełka.

Krok 4: Na grubym papierze wydrukuj figurki Danonka i naklej je na patyczki do lodów za pomocą kleju lub taśmy klejącej. I już! Twoi bohaterowie mogą już wystąpić na scenie!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!